אילן דראי


קוסם ה-UX

מעצב, קוסם, ישראלי, צרפתי, מנטור לחברות יוניקורן, מרצה עולמי ומחבר הספר Fusion Experience.

ועכשיו במיוחד לחברי האגודה! הנחה של 17% ברכישת הספר + חצי שעת ייעוץ חינם עם אילן לרוכשים. הלינק והקופון נמצאים בסוף הכתבה.

1974

מישראל לפריז

אילן דראי נולד בחיפה, לז'אק (ז"ל) וסילוויאן, שהיו במקור מצרפת. לאחר שאחיו הקטן נולד, החליטו הוריו לחזור לפריז כדי לגדל את המשפחה שם. ההתאקלמות בפריז לא הייתה קלה לאילן, שהיה צריך ללמוד צרפתית מההתחלה שכן בארץ דיבר רק עברית. חוץ מהשפה, הייתה גם את ההסתגלות לתרבות הצרפתית, שהייתה כה שונה מזו הישראלית.

1994

משרה ראשונה הישר מהלימודים

לאחר שסיים תואר ראשון בספרות צרפתית, אילן התקבל לבית הספר הגבוה לתקשורת חזותית הכי נחשב באירופה (ESAIG Estienne). בשנת 1995, תוך כדי הלימודים, זכה אילן בפרס בינלאומי על אחד הפוסטרים שעיצב – עבודה שהכניסה אותו עוד בזמן הלימודים אל אחת החברות הגדולות דאז PPDL Group Paris. כבר אז חיבר בין טכנולוגיות, כשהגה את הרעיון של שילוב בין פרינט לדיגיטל. 

1998

עלייה ובר רפאלי בתמונה ראשית

אילן עושה עלייה. כל אותן השנים שהתגורר בצרפת, ביקר בישראל בחופשות ונוכח לגלות שישראל מאוד מתקדמת טכנולוגית ביחס לצרפת. וכך, מצא את עצמו חוזר לגור בישראל ומתגורר במרכז קליטה ברעננה. כשהגיע, ההתאקלמות המחודשת לא הייתה פשוטה; העברית של שנות ילדותו נשכחה והוא התחיל ללמוד אותה מחדש באולפן. הוא מצא עבודה כביצועיסט בסטודיו לעיצוב, שם עיצב את אתר האינטרנט הראשון של חברת הקוסמטיקה קרליין – כשבתמונה הראשית הייתה לא אחרת מאשר בר רפאלי, שהייתה אז בתחילת הקריירה שלה ורק בת 16.

2002

שנה של תהפוכות

זו הייתה שנה מאוד מטלטלת עבור אילן; באותה העת כבר היה ארטדיירקטור ב-EagleShade (שבמקור הייתה סטודיו VENTURA, בה התחיל כביצועיסט*), והיו תחתיו כמה עשרות עובדים. בועת ההייטק התפוצצה, המוני עובדים פוטרו והוא נאבק להשאיר את עובדיו. באותה השנה הוא גם התחתן, התגרש ואביו נפטר. 

*אילן מאמין גדול בתכנון הקריירה קדימה ומעודד מעצבים צעירים לחשוב על העתיד ועל המשרה אליה הם שואפים.

2004

להיות מעצב טוב זה לא מספיק

אילן הבין שלהיות מעצב זה לא מספיק ועליו להבין את השוק לעומק. הוא חבר למומחה לניהול עסקים ומכירות רוני נזרי ויחד הם הקימו את חברת Inkod לעיצוב ואיפיון מערכות מורכבות, אותה ניהלו יחד במשך 15 שנה. Inkod היא המניע היצירתי שמאחורי סטארטאפים רבים, כמו: ארגוס, סייבריזן, ג'ייפרוג, אקווה סקיוריטי, ויה, אילוסיב, Tomorrow.io וממשיכה לפעול גם כיום. במהלך השנים עבד עם חברות רבות, כמו אלעל, Ynet ועוד, כאשר המיקוד היה על חברות סטארטאפ בתחום אבטחת סייבר, פינטק וחברות ביג דאטה. בכל חברה אליה הגיע לייעוץ, אילן תמיד שם דגש על סטוריטלינג ועל יצירת חוויה הוליסטית עבור העובדים בחברה.

2017

Fusion Experience מיושמת בפעם הראשונה

אילן נהיה לסמנכ"ל קריאייטיב בחברת סייבריזן, שם לקח חלק בגיוס 250 מיליון דולר שהושקעו בחברה. זו הייתה הפעם הראשונה שיישם את שיטת ה-Fusion Experience בחברה על מנת להביא אותה להצלחה. 

2021

אקווה סקיוריטי

אילן מונה להיות המנהל הבכיר של חוויית המיתוג הגלובלית באקווה סקיוריטי, חברה שהייתה לקוחה של Inkod בתחילה וגדלה במהירות. החברה היא חברת תוכנה ישראלית המתמחה באבטחת מידע למחשוב ענן, שם הוא עובד עד היום. 

2022

עסק זוגי

אילן ואשתו ליליאנה משיקים יחד קמפיין מימון המונים לשטיח היוגה האקולוגי הראשון הכולל ננוטכנולוגיה אנטי-מיקרוביאלית: SoulMat

2023

Fusion Experience

באחת מהרצאותיו בעולם פגש את המעצבת אמנדה לסר, שעודדה אותו לכתוב ספר על החוויה ההוליסטית אותה הוא מלמד בחברות השונות. יחד, הם הוציאו ספר שבו הוא משתף את הידע שצבר ואת פילוסופיית החיים שלו: Fusion Experience. הספר מעודד שיתופי פעולה בקהילה המקצועית וגם מציע לארגונים דרך עבודה חדשה והוליסטית. 

 

הגישה הפתוחה והסקרנית של אילן דראי הפכה אותו למרצה מומחה בתחומים רבים, כמו: AI, מטאוורס, בלוקצ'יין, קריפטו ועוד. כיום, אילן מייעץ לחברות גדולות על מנת להגיע לאספקה מהירה יותר ע"י שימוש ביצירתיות, מערכות עיצוב מוצר, אסטרטגיית מותג, מסרים ברורים ויישום של חוויה הוליסטית עבור הלקוחות והעובדים בחברה. 

Brand XP + PRODUCT XP + PEOPLE XP + SPACE XP = Fusion XP

בנוסף, הוא גם משמש כאחד המומחים הבכירים שעובדים על המאיץ העולמי Starburst בחברת ספייסטק.מבצע מיוחד לחברי האגודה: קבלו הנחה של 17% בקניית הספר Fusion Experience וגם – חצי שעת ייעוץ בזום עם אילן דראי בחינם לרוכשים. Fusion Experience ממש כאןאתם פשוט
לא אחראים!

אם אין לכם ביטוח אחריות מקצועית

במסגרת מועדון ההטבות הייחודי הגענו לשיתוף פעולה עם "אפיקי הון" סוכנות לביטוח על בניית פוליסה לביטוח אחריות מקצועית ייחודית לחברי אגודת המעצבים.